Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
| Series | ICCON, Elcon |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Connector Usage | – |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Connector Style | Power |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | 0.260″ (6.60mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Columns | – |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Termination | Solder |
| Contact Layout, Typical | 2 Power |
| Features | Board Guide |
| Contact Finish | – |
| Contact Finish Thickness | – |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 35A |
| Material Flammability Rating | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage Rating | 100V |
| Base Product Number | 2379341 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.