Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
| Series | STRADA Whisper |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Connector Usage | Daughtercard |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Connector Style | Dual Beam, Center |
| Number of Positions | 48 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | 0.098″ (2.50mm) |
| Number of Rows | 6 |
| Number of Columns | 4 |
| Mounting Type | Board Edge, Through Hole, Right Angle |
| Termination | Press-Fit |
| Contact Layout, Typical | 24 Differential Pairs |
| Features | – |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 49.3µin (1.25µm) |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 0.4A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Voltage Rating | 80V |
| Base Product Number | 2187687 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.