Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
| Series | Elcon Mini |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Connector Usage | – |
| Connector Type | Header, Male Blades |
| Connector Style | – |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | – |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Columns | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination | Press-Fit, Solder |
| Contact Layout, Typical | 4 Power |
| Features | Board Lock |
| Contact Finish | Silver |
| Contact Finish Thickness | 118.1µin (3.00µm) |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage Rating | 60V |
| Base Product Number | 2173211 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.