Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
| Series | Metrimate |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Connector Usage | – |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Connector Style | – |
| Number of Positions | 62 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | 0.197″ (5.00mm) |
| Number of Rows | 5 |
| Number of Columns | – |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Termination | Solder |
| Contact Layout, Typical | – |
| Features | – |
| Contact Finish | Gold or PdNi +Gold |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 14A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 130°C |
| Voltage Rating | 600V |
| Base Product Number | 211580 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.