Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
| Series | Elcon Mini |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Connector Usage | – |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Connector Style | – |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | 0.307″ (7.80mm) |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Columns | – |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Termination | Crimp |
| Contact Layout, Typical | 2 Power |
| Features | Latches |
| Contact Finish | Silver |
| Contact Finish Thickness | 31.5µin (0.80µm) |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 40A |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage Rating | 500V |
| Base Product Number | 1982299 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.