Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors |
| Series | MULTIGIG RT1 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Connector Usage | Backplane |
| Connector Type | Receptacle, Female Blade Sockets |
| Connector Style | VITA 41, Full, Stand Alone |
| Number of Positions | 176 |
| Number of Positions Loaded | All |
| Pitch | 0.071″ (1.80mm) |
| Number of Rows | 11 |
| Number of Columns | 16 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination | Press-Fit |
| Contact Layout, Typical | 128 Single Signal, 48 Ground |
| Features | Board Guide |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 50.0µin (1.27µm) |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | – |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Voltage Rating | 50V |
| Base Product Number | 1410420 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.