Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | TDK Corporation |
| Series | TFM-ALMA |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Thin Film |
| Material – Core | Metal |
| Inductance | 2.2 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.1 A |
| Current – Saturation (Isat) | 1.2A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 282mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | – |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Size / Dimension | 0.079″ L x 0.049″ W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.039″ (1.00mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.