Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 11.74 V |
| Tolerance | ±2% |
| Power – Max | 500 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 30 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 200 nA @ 9 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AG, DO-34, Axial |
| Supplier Device Package | DO-34 |
| Base Product Number | MTZJ12 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.