Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 50 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 16A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 750 mV @ 16 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 50 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q101 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-2 Full Pack |
| Supplier Device Package | ITO-220AC |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 150°C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.