Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 90 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 150mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2 V @ 150 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 80 V |
| Capacitance @ Vr, F | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AG, DO-34, Axial |
| Supplier Device Package | DO-34 |
| Operating Temperature – Junction | 175°C |
| Base Product Number | 1SS133 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.