Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 100 V |
| Tolerance | ±5% |
| Power – Max | 1.5 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 250 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 500 nA @ 76 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Base Product Number | 1SMA5949 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.