Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Last Time Buy |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Sensing Temperature – Local | -40°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | SMBus |
| Voltage – Supply | 2.25V ~ 3.6V |
| Resolution | 11 b |
| Features | One-Shot, Output Switch, Programmable Limit, Programmable Resolution, Standby Mode |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±1.5°C (±2.5°C) |
| Test Condition | 0°C ~ 85°C (-40°C ~ 125°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UDFN |
| Supplier Device Package | 6-UDFN (2×2) |
| Base Product Number | STTS751 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.