Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 1000 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 30A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 2 V @ 30 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 100 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 15 µA @ 1000 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DOP3I-2 Insulated (Straight Leads) |
| Supplier Device Package | DOP3I |
| Operating Temperature – Junction | 175°C (Max) |
| Base Product Number | STTH3010 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.