Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 30A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 800 mV @ 30 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 175 µA @ 100 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Operating Temperature – Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | STPS30100 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.