Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 1A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 570 mV @ 1 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 50 µA @ 60 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package | DO-41 |
| Operating Temperature – Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | STPS1 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.