Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | ECOPACK®2 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 10A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 895 mV @ 10 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 6 µA @ 200 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) |
| Operating Temperature – Junction | 175°C |
| Base Product Number | STPS10200 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.