Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Last Time Buy |
| Sensor Type | Analog, Local |
| Sensing Temperature – Local | -40°C ~ 85°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | Analog Voltage |
| Voltage – Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Resolution | 11.77mV/°C |
| Features | Shutdown Mode |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±1.5°C (±2.3°C) |
| Test Condition | 25°C (-40°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-UFDFN |
| Supplier Device Package | 4-UDFN (1×1.3) |
| Base Product Number | STLM20 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.