Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | SPC58 2B-Line |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | e200z2 |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 80MHz |
| Connectivity | CANbus, I2C, LINbus, SPI |
| Peripherals | DMA, WDT |
| Number of I/O | 48 |
| Program Memory Size | 1MB (1M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 64K x 8 |
| RAM Size | 96K x 8 |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 3.3V, 5V |
| Data Converters | A/D 27x12b SAR |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 64-eTQFP (10×10) |
| Package / Case | 64-TQFP Exposed Pad |
| Base Product Number | SPC582 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.