Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 5.5V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 5.8V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 9V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 11A |
| Power – Peak Pulse | 110W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 110pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Base Product Number | ESDA5 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.