Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 45 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 50A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 550 mV @ 50 A |
| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 45 V |
| Capacitance @ Vr, F | 5840pF @ 5V, 1MHz |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | R-8, Axial |
| Supplier Device Package | R-8 |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 200°C |
| Base Product Number | ST5045 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.