Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Series | – |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Active |
| Technology | Standard |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 2000 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 200mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 4 V @ 200 mA |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 500 ns |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 2000 V |
| Capacitance @ Vr, F | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package | DO-41 |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 150°C |
| Base Product Number | R2000 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.