Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Series | – |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Active |
| Technology | Schottky |
| Voltage – DC Reverse (Vr) (Max) | 15 V |
| Current – Average Rectified (Io) | 9A |
| Voltage – Forward (Vf) (Max) @ If | 340 mV @ 9 A |
| Speed | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 1300pF @ 5V, 1MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-201AD, Axial |
| Supplier Device Package | DO-201AD |
| Operating Temperature – Junction | -55°C ~ 125°C |
| Base Product Number | 90SQ |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.