Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Sensirion AG |
| Series | STS3 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Sensing Temperature – Local | 20°C ~ 60°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | I2C |
| Voltage – Supply | 2.15V ~ 5.5V |
| Resolution | 16 b |
| Features | – |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±0.1°C |
| Test Condition | 25°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-TDFN (2.5×2.5) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.