Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Sensirion AG |
| Series | SDP800 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | -0.07PSI ~ 0.07PSI (-0.5kPa ~ 0.5kPa) |
| Output Type | I2C |
| Output | 16 b |
| Accuracy | ±3% |
| Voltage – Supply | 3V ~ 5.5V |
| Port Size | Male – 0.2″ (5.2mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbed |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | – |
| Maximum Pressure | 14.5PSI (100kPa) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.