Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Sensirion AG |
| Series | SDP600 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Not For New Designs |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | ±0.07PSI (±0.5kPa) |
| Output Type | I2C |
| Output | 16 b |
| Accuracy | ±3% |
| Voltage – Supply | 3V ~ 3.6V |
| Port Size | Male – 0.2″ (5.2mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbed |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | ±14.5PSI (±100kPa) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 3-SIP Module |
| Supplier Device Package | 3-SIP |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.