Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Sensirion AG |
| Series | SDP1000 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Not For New Designs |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | ±0.009PSI (±0.062kPa) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output | 0.25 V ~ 4 V |
| Accuracy | ±0.6% |
| Voltage – Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Port Size | Male – 0.2″ (5.2mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbed |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | – |
| Maximum Pressure | ±14.5PSI (±100kPa) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | Module |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.