Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Sensata Technologies |
| Series | DARTS |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance @ 0°C | 500 Ohms |
| Resistance Tolerance | ±0.1% |
| RTD Material | Platinum (Pt) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 500°C |
| Termination | Connector |
| Accuracy | ±2.5°C |
| Temperature Coefficient | – |
| Current | 4.2 mA |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Package / Case | Cylinder, Threaded |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.