Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Sensata-Airpax |
| Series | 6700 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Circuit | SPST-NC |
| Switching Temperature | 185°F (85°C) |
| Reset Temperature | 131°F (55°C) |
| Current Rating – AC | – |
| Current Rating – DC | 0.5A (48V) |
| Tolerance | ±9°F (±5°C) |
| Switching Cycles | 20K |
| Termination Style | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-220-2 |
| Base Product Number | 67L085 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.