Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Sensata-Airpax |
| Series | 6600 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Circuit | SPST-NO |
| Switching Temperature | 203°F (95°C) |
| Reset Temperature | 140°F (60°C) |
| Current Rating – AC | 1A (120V) |
| Current Rating – DC | 1A (48V) |
| Tolerance | ±9°F (±5°C) |
| Switching Cycles | 25K |
| Termination Style | PC Pins |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Base Product Number | 66F095 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.