Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | SCHURTER Inc. |
| Series | 715 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Connector Style | NEMA 1-15R |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| Voltage Rating | 125VAC |
| Number of Positions | 2 |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination | Solder Eyelet |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular – 22.50mm x 12.30mm |
| Panel Thickness | 0.031″ ~ 0.059″ (0.79mm ~ 1.50mm) |
| Material Flammability Rating | – |
| Ingress Protection | IP20 |
| Approval Agency | CSA, UL |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.