Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | SCHURTER Inc. |
| Series | DG12 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Connector Style | IEC 320-C14 |
| Connector Type | Receptacle, Male Blades – Module |
| Current Rating – Appliance Inlet | 10A |
| Voltage Rating – Appliance Inlet | 250VAC |
| Number of Positions | 3 |
| Filter Type | Filtered (EMI, RFI) – Commercial |
| Current Rating – Filter | 10A |
| Switch Features | Circuit Breaker, Switch On-Off |
| Current Rating – Circuit Breaker | 10A |
| Accomodates a Fuse | No |
| Mounting Type | Panel Mount, Flange |
| Termination | Quick Connect – 0.250″ (6.3mm) |
| Features | – |
| Fuse Holder, Drawer | – |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular – 34.30mm x 59.00mm |
| Panel Thickness | 0.315″ (8.00mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Ingress Protection | IP67 – Dust Tight, Waterproof |
| Approval Agency | cURus, ENEC |
| Base Product Number | DG12 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.