Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken Electric USA Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Configuration | 3 N and 3 P-Channel (3-Phase Bridge) |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Current – Continuous Drain (Id) @ 25°C | 10A |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 140mOhm @ 5A, 4V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | – |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | – |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 460pF @ 10V, 1200pF @ 10V |
| Power – Max | 5W |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 12-SIP Exposed Tab |
| Supplier Device Package | 12-SIP |
| Base Product Number | SLA50 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.