Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Same Sky (Formerly CUI Devices) |
| Series | PTN24B |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Resistance (Ohms) | 200k |
| Tolerance | ±20% |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Built in Switch | Rotary, SPST |
| Number of Turns | 1.0 |
| Features | – |
| Taper | Linear |
| Number of Gangs | 1 |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Temperature Coefficient | – |
| Rotation | 305° |
| Resistive Material | Carbon |
| Termination Style | PC Pins |
| Actuator Type | Knurled and Slotted |
| Actuator Length | 0.787″ (20.00mm) |
| Actuator Diameter | 0.236″ (6.00mm) |
| Bushing Thread | M8 x 0.75 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Size – Body | Round – 0.945″ Dia (24.00mm) |
| Base Product Number | PTN24B |





Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.