Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 5.1 V |
| Tolerance | ±9.8% |
| Power – Max | 500 mW |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 10 µA @ 1.5 V |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-SMD, Flat Leads |
| Supplier Device Package | TUMD2M |
| Base Product Number | TDZVTR5.1 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.