Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Not For New Designs |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 3.6 V |
| Tolerance | ±6% |
| Power – Max | 1 W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 15 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 60 µA @ 1 V |
| Operating Temperature | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package | PMDS |
| Base Product Number | PTZTE253.6 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.