Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | PMR |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Not For New Designs |
| Resistance | 1 mOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 3W |
| Composition | Metal Element |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case | 2512 (6332 Metric) |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Ratings | – |
| Size / Dimension | 0.252″ L x 0.126″ W (6.40mm x 3.20mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.027″ (0.68mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.