Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | GMR |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Resistance | 5 mOhms |
| Tolerance | ±1% |
| Power (Watts) | 10W |
| Composition | Metal Element |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Temperature Coefficient | 0/ +50ppm/°C |
| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Package / Case | 2817 (7142 Metric) |
| Supplier Device Package | 2817 |
| Ratings | – |
| Size / Dimension | 0.280″ L x 0.165″ W (7.10mm x 4.20mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.022″ (0.55mm) |
| Number of Terminations | 2 |
| Failure Rate | – |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.