Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Configuration | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Current – Continuous Drain (Id) @ 25°C | 300mA |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 1Ohm @ 300mA, 4V |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 1mA |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | – |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 25pF @ 10V |
| Power – Max | 150mW |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Supplier Device Package | EMT6 |
| Base Product Number | EM6K6 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.