Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Voltage – Zener (Nom) (Vz) | 27 V |
| Tolerance | ±1.85% |
| Power – Max | 250 mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohms |
| Current – Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 19 V |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.