Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Not For New Designs |
| Function | Omnipolar Switch |
| Technology | Hall Effect |
| Polarization | North Pole, South Pole |
| Sensing Range | ±5.5mT Trip, ±0.8mT Release |
| Test Condition | 25°C |
| Voltage – Supply | 2.4V ~ 3.6V |
| Current – Supply (Max) | 12µA |
| Current – Output (Max) | 1mA |
| Output Type | Push-Pull |
| Features | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 5-SSOP |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Base Product Number | BU52025 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.