Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Motor Type – Stepper | – |
| Motor Type – AC, DC | Brushed DC |
| Function | Driver – Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Low Side |
| Interface | Analog, PWM |
| Technology | Bipolar |
| Step Resolution | – |
| Applications | General Purpose |
| Current – Output | 400mA |
| Voltage – Supply | 12V ~ 15V |
| Voltage – Load | 11V ~ 13V |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 9-SIP, 8 Leads |
| Supplier Device Package | 9-SIP |
| Base Product Number | BP5801 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.