Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Motor Type – Stepper | – |
| Motor Type – AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Function | Controller – Commutation, Direction Management |
| Output Configuration | Half Bridge (3) |
| Interface | PWM |
| Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | – |
| Applications | Fan Motor Driver |
| Current – Output | 1.5A |
| Voltage – Supply | 13.5V ~ 16.5V |
| Voltage – Load | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 54-SOP (0.449″, 11.40mm Width), 36 Leads |
| Supplier Device Package | SSOP-A54_36 |
| Base Product Number | BM6248 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.