Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Not For New Designs |
| Motor Type – Stepper | – |
| Motor Type – AC, DC | Brushed DC |
| Function | Driver – Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (8) |
| Interface | Parallel |
| Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | – |
| Applications | Media Player |
| Current – Output | – |
| Voltage – Supply | 4.5V ~ 10V |
| Voltage – Load | 4.5V ~ 10V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-VSSOP (0.220″, 5.60mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-HTSSOP-B |
| Base Product Number | BD8266 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.