Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Not For New Designs |
| Motor Type – Stepper | – |
| Motor Type – AC, DC | Brushed DC |
| Function | Driver – Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Interface | On/Off |
| Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | – |
| Applications | Media Player |
| Current – Output | 500mA |
| Voltage – Supply | 4.5V ~ 14V |
| Voltage – Load | 4.5V ~ 14V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Base Product Number | BD7931 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.