Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Motor Type – Stepper | Bipolar |
| Motor Type – AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Function | Driver – Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Interface | – |
| Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | – |
| Applications | Fan Motor Driver |
| Current – Output | 800mA |
| Voltage – Supply | 2.8V ~ 16V |
| Voltage – Load | 2.8V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-VSSOP, 8-MSOP (0.110″, 2.80mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Base Product Number | BD6981 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.