Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Motor Type – Stepper | – |
| Motor Type – AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Function | Driver |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Interface | Logic |
| Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | – |
| Applications | PC’s, PDA’s |
| Current – Output | 8mA |
| Voltage – Supply | 4.3V ~ 17V |
| Voltage – Load | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-LSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SSOP-B |
| Base Product Number | BD69730 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.