Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Motor Type – Stepper | Bipolar |
| Motor Type – AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Function | Driver – Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Interface | PWM |
| Technology | BiCDMOS |
| Step Resolution | – |
| Applications | Fan Motor Driver |
| Current – Output | 800mA |
| Voltage – Supply | 2V ~ 5.5V |
| Voltage – Load | 0.4V ~ 7V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | VSON008X2030 |
| Base Product Number | BD6965 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.