Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Motor Type – Stepper | Bipolar |
| Motor Type – AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Function | Driver – Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Interface | On/Off |
| Technology | DMOS |
| Step Resolution | 1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16 |
| Applications | Camera, Printer |
| Current – Output | 4A |
| Voltage – Supply | 8V ~ 28V |
| Voltage – Load | – |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 36-SOP (0.295″, 7.50mm Width) + 2 Heat Tabs |
| Supplier Device Package | 36-HSOP-M |
| Base Product Number | BD63740 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.