Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Not For New Designs |
| Motor Type – Stepper | – |
| Motor Type – AC, DC | Brushed DC |
| Function | Driver – Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Interface | Parallel |
| Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | – |
| Applications | Media Player |
| Current – Output | 2.5A |
| Voltage – Supply | 6V ~ 27V |
| Voltage – Load | 6V ~ 27V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | HRP-7 (7 Leads + Tab) |
| Supplier Device Package | HRP7 |
| Base Product Number | BD62222 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.