Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Motor Type – Stepper | Bipolar |
| Motor Type – AC, DC | Brushed DC |
| Function | Driver – Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Interface | PWM |
| Technology | DMOS |
| Step Resolution | – |
| Applications | Printer |
| Current – Output | 2A |
| Voltage – Supply | 7V |
| Voltage – Load | 8V ~ 28V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154″, 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-HTSOP-J |
| Base Product Number | BD62110 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.